Dieta

Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem z otyłością?

• Zakładki: 71


Rozpoczynamy długo wyczekiwane wakacje – czas, kiedy wyjedziemy do nadmorskich miejscowości i korzystać będziemy z dobrodziejstw lata. Dla rodziców, których dzieci zmagają się z otyłością, nie jest to jednak do końca dobra wiadomość – leżenie na plaży, wszechobecne lody i gofry, a także wszystkie możliwe rodzaje fast-food’ów oznaczają ciągłe pokusy dla dziecka z otyłością. Z drugiej strony wakacje bez kosztowania wszystkich smaków lata nie byłyby tak satysfakcjonujące – czy jest na to złoty środek? Oczywiście! Wystarczy wybrać ośrodek, który zapewnia dziecku sporą dawkę ruchu! Jaki to ośrodek? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Wakacje z dzieckiem z otyłością – aktywność przez zabawę

Istnieje wiele rozwiązań na spędzenie aktywnych wakacji. Oto kilka naszych propozycji.

Plac zabaw

Nie ma lepszego miejsca, gdzie dzieci mogą dać upust swojej energii, niż plac zabaw. Idealny obiekt wakacyjny dla dziecka, które ma problem z otyłością, to taki, który będzie miał naprawdę duży i rozbudowany plac zabaw – a najlepiej kilka! Nie chodzi tu o obiekty, które posiadają przed hotelem huśtawkę i zjeżdżalnię – w takim miejscu dziecko po prostu się nie zmęczy.

Małpi gaj

Większość ośrodków posiadających w swojej ofercie rodzinne centrum rozrywki mogą pochwalić się małpim gajem – to atrakcja, która funduje pociechom solidną dawkę ruchu. Wspięcie się we wszystkie zakamarki tuneli wymaga od naszych dzieci nie lada wysiłku – a o to przecież nam chodzi! A co najważniejsze, małpi gaj to atrakcja, z której można korzystać niezależnie od pogody.

Basen

To chyba jednak z ulubionych atrakcji dzieci, zwłaszcza podczas wakacji. Basen to nie tylko frajda, ale także okazja do ruchu i aktywności. Najlepiej jednak wybrać ośrodek, który posiada nie basen, lecz hotel z Aquaparkiem – wchodzenie po schodkach w celu zjechania ze zjeżdżalni, podskoki pod wodą w celu przeskoczenia fali w basenie z falą wodną, wodne fontanny działające ujędrniająco – to wszystko to dodatkowe atuty dla dzieci, które mają problem z o otyłością.

Boiska sportowe

Sport to zdrowie – to wiadomo nie od dziś. Jeśli więc chciałabyś, aby Twoje dziecko dużo ruszało się podczas wakacji, sprawdź, czy hotel posiada w ofercie boiska sportowe. Boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, kort tenisowy, stoły do ping-ponga… to rozrywka i zdrowie w jednym!

Animacje

Nikt nie potrafi tak rozruszać dzieci jak animatorzy w hotelach! Zawody sportowe, zajęcia taneczne, zabawy ruchowe… wybierzmy obiekt z animacjami przez cały dzień, aby mieć pewność, że nasze dziecko będzie miało zapewniony ruch od świtu do nocy!

Jak widać, rodzice z dziećmi z otyłością nie muszą bać się wakacji! Wręcz przeciwnie – to doskonała okazja, aby zmobilizować dzieci do ruchu. Wystarczy wybrać hotel, który zapewnia dzieciom aktywność przez cały dzień – a wiadomo, że czas zapełniony świetną zabawą sprawi, że dziecko nie będzie miało czasu na objadanie się fast-foodami!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
143 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *