Bez kategorii

Jaki wózek inwalidzki dla dziecka wybrać?

• Zakładki: 102


Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka wymaga indywidualnego podejścia. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo modeli inwalidzkich wózków dziecięcych. Jaki wózek będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

Wózek dla dziecka z niepełnosprawnością – co wziąć pod uwagę?

Wózek inwalidzki dla dzieci ma mniejszy rozmiar i niższą wagę, niż wózki dla dorosłych. Wózek dla dziecka musi być mniejszy i lżejszy, ale jednocześnie dopasowywać się do ciała dziecka, które przecież tak szybko rośnie. Wybierając wózek dla dziecka, trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj schorzenia, na jakie cierpi maluch. Warto wybrać też model, który łatwo się składa, mieści się w aucie i jest wygodny do prowadzenia również dla opiekuna lub rodzica. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów wózków dla dzieci są wózki aktywne, które otwierają przed użytkownikiem szerokie możliwości samodzielnego poruszania się.

Wózki inwalidzkie aktywne dla dziecka

Wózki inwalidzkie aktywne dla dzieci są niezwykle zwinne, lżejsze niż inne konstrukcje. To niewielkich rozmiarów wózki do aktywnej rehabilitacji. Lekka konstrukcja na ramie krzyżakowej albo sztywnej, możliwość łatwego montażu i szerokie możliwości regulacji sprawiają, że wózek jest idealnie dopasowany do wymogów dziecka i opiekuna. Lekkość wózka zapewnia dziecku dużą swobodę i mobilność, umożliwia samodzielne pokonywanie takich barier, jak krawężniki czy rampy. Wybierając aktywny wózek inwalidzki dla dziecka, trzeba też zwrócić uwagę na to, żeby był po prostu wygodny i zapewniał maksymalne dopasowanie do dziecka. 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Strefa Zdrowia.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
213 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *