Zdrowie

3 naturalne sposoby na bóle miesiączkowe

• Zakładki: 42


Bolesny okres – co robić? Z pomocą przychodzą domowe, naturalne sposoby na bóle miesiączkowe. Jak złagodzić dolegliwości miesiączkowe bez stosowania środków farmakologicznych?

Ciepłe okłady na bolesną miesiączkę

Ulgę przy silnych bólach brzucha przynoszą ciepłe okłady. Skuteczna będzie zarówno ciepła kąpiel, jak i przyłożenie do podbrzusza termoforu z gorącą wodą. Ciepły okład łagodzi ból spowodowany skurczami macicy.

Zioła na ból miesiączkowy

Dużym wsparciem dla osób cierpiących na bóle menstruacyjne są naturalne napary z ziół. Przy bolesnych miesiączkach warto zainteresować się ziołem, jakim jest serdecznik syberyjski. Nie tylko łagodzi ból, ale jest też stosowany przy zaburzeniach miesiączkowania (brak krwawienia lub nieregularne miesiączki), zaburzeniach poporodowych i dolegliwościach związanych z menopauzą. Warto też zaparzyć rumianek (właściwości rozkurczowe i uspokajające), miętę, melisę albo napar z nagietka lekarskiego.

Aktywność fizyczna dopasowana do fazy cyklu

Bóle miesiączkowe łagodzi również dobrze dobrana aktywność fizyczna. Ważne, aby była to umiarkowana aktywność, jak joga czy gimnastyka relaksacyjna. Ruch pobudzi krążenie w okolicach podbrzusza i pomoże w łagodzeniu bólu. Intensywne sporty, jak bieganie albo trening na siłowni, nie są wskazane.

Przy regularnych, intensywnych skurczach i uporczywym bólu, warto udać się do ginekologa lub fizjoterapeuty uroginekologicznego i poszukać przyczyny problemu oraz zastosować odpowiednie leczenie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Pharmavita.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *