Sport

Gdzie warto wiosną pojechać na trekking?

• Zakładki: 116


Trekking to bardzo popularna forma aktywności fizycznej. Jest bardziej wymagająca od zwykłych spacerów, ale jeszcze nie tak trudna na wspinaczka górska. Wiosna to idealny moment na taką wyprawę – dokąd warto pojechać?

Włoskie Dolomity

Dolomity to górski region znany z przepięknych widoków i unikalnej przyrody, i z tych właśnie powodów trafił na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Krajobrazem w Dolomitach raczej nikt nie będzie zawiedziony, choć pokonanie tej trasy trekkingowej może być pewnym wyzwaniem. Szlak liczy sobie ponad 200 kilometrów i jest podzielony na 20 odcinków – można pokonać je wszystkie albo wybrać tylko te najciekawsze, na przykład Val di Fiemme.

Szlak Zamków Piastowskich

Jak podaje okiemturysty.pl/, ten szlak to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią łączyć piesze wyprawy z nauką historii. Pokonując tę trasę mija się po drodze imponujące średniowieczne warownie i zamki, w tym słynny zamek Książ. Jest to prosta trasa, na którą można wybrać się z całą rodziną, liczy sobie około 150 kilometrów i można ją pokonać w niecały tydzień. Baza noclegowa jest dobrze przygotowana, w cieplejsze dni da się nocować na jednym z licznych pól kempingowych.

West Highland

Jest to region w Szkocji, który każdego roku przyciąga tysiące piechurów z całej Europy. Zachwyca malowniczymi krajobrazami, zamkami, jeziorami, kamiennymi budowlami, a część trasy warto przebyć turystycznym pociągiem – jego trasa obejmuje między innymi Wiadukt Glenfinnan. Wiosną co prawda pogoda bywa jeszcze kapryśna i trzeba się liczyć z przelotnymi deszczami, ale widoki rekompensują wszelkie niedogodności.

Szlak przez Alpy

Równie zachwycający jest także szlak trekkingowy w Alpach, a konkretnie mówiąc, wokół góry Mont Blanc. To jeden z najstarszych i najsłynniejszych szlaków turystycznych , którego pokonanie przez mniej doświadczone osoby może zająć blisko dwa tygodnie. Wiosną są tu bardzo dobre warunki do chodzenia – jest już ciepło, ale słońce jeszcze nie świeci tak mocno, by odczuwać dyskomfort podczas wspinania się do góry. Jest też taniej niż w sezonie wakacyjnym.

Camino de Santiago

Jest to piesza trasa nazywana też Drogą Świętego Jakuba. Prowadzi do sanktuarium Santiago de Compostela na zachodnim wybrzeżu Hiszpanii i zalicza się do najczęściej wybieranych szlaków pielgrzymkowych – ustępuje jedynie Ziemi Świętej w Izraelu oraz pielgrzymce do Rzymu. Wiosną można wyprawę zaplanować tak, by trafić do Santiago na Wielki Tydzień poprzedzający Wielkanoc, choć należy pamiętać, że w takim okresie będzie tam mnóstwo turystów, czyli trzeba z wyprzedzeniem zarezerwować sobie nocleg.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
305 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *