Sport

Karate dla dzieci — czy warto zapisać dziecko na treningi?

• Zakładki: 89


Większość rodziców zapisuje swoje pociechy na treningi karate, wierząc, że dzięki temu maluchy nauczą się samoobrony. Jednak karate to także szereg innych korzyści, które opierają się na poprawie kondycji fizycznej czy doskonaleniu charakteru. Dlaczego jeszcze warto zapisać dziecko na karate?

Sztuki walki dla dzieci — zalety treningów

Czy warto zapisywać swoje pociechy na karate dla dzieci? Odpowiedź zdecydowanie brzmi tak. Niekiedy obawy rodziców dotyczą tego, iż na zajęciach z karate ich dziecko nauczy się atakować oraz stanie się agresywnie. Jedną z najważniejszych zalet karate jest poprawa koordynacji ruchowej u dzieci. Dotyczy to także pracy nad równowagą, z czym wiele maluchów miewa problemy. Treningi karate aktywizują podobne części ciała jak balet. U dzieci ta sztuka walki rozwija szybkość, zręczność oraz wytrzymałość.

Nie bez znaczenia jest wpływ treningów karate na osobowość i charakter dziecka. Przede wszystkim najmłodsi mogą nauczyć się pokory, a także konsekwencji w dążeniu do realizacji swoich celów. Dzieci bez wątpienia dowiedzą się, jak panować nad emocjami i na czym polega samodoskonalenie się. Wiele badań pokazuje, że uprawianie karate poprawia u dzieci koncentrację i wspomaga przyswajanie wiedzy. Na zajęciach z karate dzieci uczone są etykiety, rytuałów czy podstawowych zasad tej sztuki walki. Nie jest to więc jedynie nacisk na przyswojenie konkretnego stylu walki. Na to dzieci mają jeszcze czas.

Artykuł powstał przy współpracy z Warszawskim Centrum Karate.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
148 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *