Uroda

Endolifting 4d – na czym polega zabieg i jakie zapewnia efekty? Odpowiadają lekarze z kliniki Cuevas

• Zakładki: 179


Endolifting 4D to wyjątkowy zabieg, łączący 4 procedury zabiegowe w jednej terapii. Ma na celu poprawę jakości skóry twarzy i szyi. Wykorzystuje technologię ultradźwiękową do wytworzenia mikrofal, które wnikają głęboko w skórę, aby stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Endolifting 4D zapewnia natychmiastowe efekty liftingu i ujędrnienia skóry twarzy i szyi, a także długotrwałe efekty odmłodzenia. Może być stosowany do poprawy owalu twarzy, redukcji zmarszczek oraz wszelkich niedoskonałości skóry. 

Wskazania do zabiegu

Zabieg rekomendowany jest osobom, które borykają się z problemem wiotkości skóry, bruzdami nosowo-wargowymi, zmarszczkami grawitacyjnymi na twarzy, szyi i dekolcie, a także podbródkiem oraz opadającymi policzkami (tak zwanymi chomikami), będącymi efektem utraty owalu twarzy. 

Endolifting 4D – na czym polega?

Zabieg z wykorzystaniem laserów Fotona Er: Yag i Nd: YAG składa się z 4 etapów. Każdy z nich wykorzystuje inny tryb działania lasera, działając w głębszych, pośrednich i powierzchniowych strukturach skóry, by poprawić jej napięcie i gęstość, a także niwelować różne niedoskonałości skóry. Endolifting 4D wykorzystywany jest zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy, jak i wewnętrznej stronie ust, dzięki temu pozwala na obkurczenie kolagenu na całej grubości.  Połączenie czterech unikalnych trybów i dwóch uzupełniających się długości fal pozwala na przeprowadzenie skutecznego zabiegu liftingu twarzy już w trakcie jednej sesji.

  • ENDOLIFTING® – skanowanie wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Efektem jest natychmiastowe wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, wykonturowanie twarzy i uniesienie policzków.
    FRAC3® – ujędrnianie skóry za pomocą lasera Nd: YAG. Światło lasera bezinwazyjnie przechodzi przez naskórek i tworzy w całym przekroju skóry mikrouszkodzenia termiczne, pobudzając skórę do regeneraci i produkcji nowego kolagenu.
    PIANO® – najdłuższy impuls lasera Nd: YAG napina duże powierzchnie skóry, docierając do tkanki podskórnej. Działa na skórę właściwą i powięź mięśniową liftingująco.
    SUPERFACIAL™ – ostatni etap to peeling wykonywany laserem Er: YAG. Redukuje drobne zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory, a także ujednolica koloryt skóry. 

Jak dbać o skórę po zabiegu endoliftingu 4D?

Po zabiegu endoliftingu 4D skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Lekarze Łęczyca zalecają, aby przez pierwszy tydzień po zabiegu unikać ekspozycji na słońce, a także stosować kremy i maści o działaniu nawilżającym i regenerującym. Przez dwa tygodnie należy unikać sauny, basenu oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Specjaliści z kliniki Cuevas radzą również, aby po każdym myciu twarzy używać toniku lub mleczka do demakijażu, a także stosować odpowiednio dobrane serum i krem na dzień oraz na noc.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
214 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *