Medycyna estetyczna

Laserowe zamykanie naczynek

• Zakładki: 74


Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem, który cieszy się dużym zainteresowaniem, ze względu na skuteczność. Pozwala trwale pozbyć się zaczerwień na twarzy, więc skóra staje się zdrowa.

Czym są rozszerzone naczynka?

Zaczerwienienia na skórze z czasem przeradzają się w pękające naczynka, wyglądające na estetyczne. Do przyczyn dolegliwości należą: estrogen, niewłaściwa pielęgnacja skóry, przyjmowanie leków, promieniowanie UV, peelingi chemiczne, zanieczyszczone środowisko, menopauza, nadciśnienie tętnicze. Zmiany mogą pojawiać się również pod wpływem brania gorących kąpieli oraz częstego korzystania z basenu. Pękanie naczynek jest zauważalne przy gorących i zimnych temperaturach oraz silnym wietrze.

Rozszerzone naczynia krwionośne są dużym problemem, który u niektórych osób nasila się po spożyciu alkoholu, kawy, a nawet herbaty. Pierwsze objawy to zaczerwienienia pojawiające się na nosie, policzkach i między brwiami. Początkowo zarumienienia nie są powodem do niepokoju, bo szybko ustępują, ale z czasem proces jest wolniejszy i dolegliwość utrzymuje się znacznie dłużej. Pajączki trudno zlikwidować, tym bardziej że stają się chorobą skóry. Stosowanie kremów do cery wrażliwej i właściwa pielęgnacja jest podstawą, ale gdy rozszerzanie naczyń krwionośnych staje się problemem, można skorzystać z zabiegu laserem.

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Osoby mające nieestetyczne pajączki na twarzy, bardzo cierpią z tego powodu, ponieważ trądzik różowaty wygląda nieestetycznie. Aby odzyskać dobre samopoczucie, można poddać się zabiegowi. Jednym ze skuteczniejszych, jest laserowe usuwanie naczynek, który polega na naświetlaniu miejsca. Po użyciu promienia lasera dochodzi do obkurczania i zamykania naczynek na stałe. Metoda daje trwałe efekty i może być wykonywana, gdy występują u pacjenta malformacje naczyniowe.

Obecnie stosowany jest Laser Cutera, nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenie. Pozwala bezpiecznie usuwać naczynka krwionośne oraz inne zmiany skórne. Zamykanie naczynek laserem jest przeprowadzane w gabinecie medycyny estetycznej, informacje są podane na stronie https://www.wrosinski.pl/zabiegi/laserowe-zamykanie-naczynek/. Inną metodą jest mezoterapia igłowa, która niweluje naczyniaki płaskie i naczyniaki rubinowe. Polega na wstrzykiwaniu w skórę kwasu hialuronowego i przypomina akupunkturę. Stosowane jest znieczulenie miejscowe, więc jest bezbolesny.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zamykanie naczyń krwionośnych laserem jest przeprowadzane po miejscowym oczyszczeniu skóry. Konieczne jest zmycie makijażu i usunięcie martwego naskórka. Na oczy pacjenta lekarz zakłada specjalne osłony, które chronią przed promieniami lasera. Do skóry jest przykładana głowica i następuje włączenie urządzenia. Po zakończeniu zabiegu, nakładany jest preparat łagodzący. Metoda jest bezbolesna, więc nie ma potrzeby stosowania środków znieczulających. Ilość naświetlań zależy od stanu skóry pacjenta. Może zajść konieczność skorzystania z kilku zabiegów, by naczynka krwionośne zostały definitywnie usunięte.

Trzeba pamiętać, by po jego przeprowadzeniu stosować się do zaleceń lekarza. Przede wszystkim należy unikać słońca, jacuzzi i sauny; stosować kosmetyki z filtrem UV, powstrzymać się od peelingów i niektórych kosmetyków. Trzeba też zrezygnować z ćwiczeń fizycznych. Choć metoda jest całkowicie bezpieczna, to nie mogą z niej skorzystać, osoby chorujące na: łuszczycę, padaczkę, bielactwo, cukrzycę czy zaburzenia krzepnięcia krwi oraz kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
176 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *