Zdrowie

Jak prawidłowo wybrać wózek inwalidzki dla pacjenta samodzielnie poruszającego się na wózku?

• Zakładki: 58


Jeżeli szukasz komfortowego i trwałego wózka inwalidzkiego dla siebie lub bliskiej osoby, staniesz przed wyborem pomiędzy wózkiem manualnym i elektrycznym. Ten pierwszy jest lżejszy i sprzyja rehabilitacji osób, które jeżdżą na wózku jedynie czasowo. Z kolei wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym zapewnia większy komfort i nadaje się dla osób, które same nie mogą kręcić kołami. Sprawdź porady i zakup model elektryczny na długie lata.

Jak wybierać wózki inwalidzkie elektryczne?

Pacjenci poruszający się na wózku samodzielnie i mający w perspektywie wiele lat – bądź całe życie – przemieszczania się w ten sposób, mogą zdecydować się na funkcjonalne i bardzo komfortowe wózki inwalidzkie elektryczne. Jest to sprzęt skierowany również do osób, które nie są w stanie napędzać kół siłą rąk bądź sprawia im to trudność. Aby wybrać sprzęt wysokiej jakości i na długo, warto przejrzeć ofertę wózków wraz z lekarzem, fizjoterapeutą bądź sprzedawcą ze sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym.

Najważniejsze cechy wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym

Zacznij od zweryfikowania automatyki wózka inwalidzkiego elektrycznego: rodzaju akumulatora, sposobu i czasu ładowania baterii, prędkości wózka, odległości możliwej do pokonania z pełnym akumulatorem. W dalszej kolejności dopasuj panel sterowania do możliwości użytkownika wózka – która strona będzie lepsza oraz czy klawiatura i joystick są łatwe w obsłudze dla użytkownika. Należy wiedzieć, że wózkiem elektrycznym da się sterować nawet bez rąk, np. stopami lub ruchem gałek ocznych.

Koniecznie sprawdź funkcje i komfort siedziska oraz maksymalne obciążenie wózka. Ważne są także promień skrętu, waga i rozmiar wózka. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu ze sklepem Strefa-zdrowia.com.pl.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Strefa-zdrowia.com.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
326 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *