Dieta

Naturalny napój energetyczny — co znajdziemy w jego składzie?

• Zakładki: 53


Napoje energetyczne kojarzą nam się głównie z gazowanymi napojami, które mają dodać nam energii w ciągi dnia. W większości przypadków zawierają one mnóstwo cukru, ale także duże dawki kofeiny. Dlaczego zamiast tego warto wybierać naturalne napoje energetyczne?

Po co pić napoje energetyczne?

Zazwyczaj o napoje energetyczne sięgamy wtedy, kiedy brak nam energii i witalności. Przydają się nie tylko osobom uprawiającym sport, ale także tym, którzy poszukują produktów poprawiających koncentrację. Takie napoje mają za zadanie dostarczać energię do mięśni i tkanek. Sprzyjają także regeneracji po zakończeniu ćwiczeń oraz mogą pobudzać nas do działania i zwiększać koncentrację. Dlaczego to właśnie naturalny napój energetyczny będzie lepszy od tradycyjnego?

Naturalny napój energetyczny, czyli jaki?

Główną zaletą naturalnych energetyków jest to, że nie zawierają one kofeiny mającej intensywny wpływ na organizm. Zamiast tego producenci sięgają po naturalne substancje, które wykazują bezpieczne działanie dla organizmu. Jest to zazwyczaj zielona lub czarna herbata, czyli substancje stanowiące główny składnik pobudzający napoju. W naturalnych energetykach często znajdziemy wodę kokosową bogatą w witaminy i minerały. Nie dodaje się do nich sztucznych substancji i barwników. Można więc stwierdzić, że są to napoje owocowe z dodatkiem energetyzujących roślin, które dodają nam energii i zapewniają orzeźwienie.

Naturalne napoje energetyczne będą odpowiednie zarówno dla osób uprawiających sport, jak i w ramach letniego orzeźwienia czy jako zamiennik kawy.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym biozdrowy.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
91 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *