Zdrowe odżywianie

Zdrowe słodycze — jaką alternatywę wybrać?

• Zakładki: 313


Zdrowe odżywianie nie musi wcale oznaczać rezygnacji z jedzenia słodyczy. Półki sklepowe wręcz uginają się od zamienników słodkości pełnych niezdrowych tłuszczy i cukru. Dobrym rozwiązaniem jest także przygotowanie słodkiej przekąski we własnej kuchni. Wystarczy wykorzystać składniki o znacznie lepszych wartościach odżywczych. Jakie mamy do wyboru alternatywy?

Najlepsze zdrowe słodycze

Jeśli chcemy kupić zdrowe słodycze w sklepie, powinniśmy szczególną uwagę zwracać na składy dostępnych produktów. Najlepiej jeśli będą one jak najprostsze i przede wszystkim pozbawione dużych ilości cukru, tłuszczu palmowego czy konserwantów lub barwników. Niekoniecznie musimy kierować się wyłącznie kaloriami. Zdrowe tłuszcze także dostarczają nam wartości odżywczych, ale są one o wiele korzystniejsze dla naszego zdrowia.

Przygotowanie dietetycznych słodkich przekąsek w domu może być świetną zabawą. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na lżejsze ciasta, zdrowe ciasteczka i inne słodkości, które ani trochę nie zrujnują naszej diety. Warto zaopatrzyć się w zamienniki dla białego cukru czy białej pszennej mąki oraz pełnowartościowe tłuszcze takie jak olej kokosowy. Warto jednak pamiętać, że takie przygotowane przez nas słodycze powinniśmy jeść z umiarem.

Dieta niekoniecznie wyklucza jedzenie słodyczy. Ważne jest jednak to, by wybierać pełnowartościowe produkty, które dodatkowo korzystnie wpłyną na nasz organizm.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym biozdrowy.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
698 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *