Zdrowie

Niezwykłe właściwości zwyczajnej rośliny — lucerna siewna

• Zakładki: 42


Lucerna siewna była przez wiele cywilizacji uważana za cudowne ziele. Wszystko przez jej niezwykłe właściwości odżywcze, które doceniane są do dzisiaj. Często możemy spotkać się z lucerną w formie kiełek, ale występuje także w składzie suplementów diety. Jakie ma działanie?

Lucerna — składniki odżywcze

Lista składników odżywczych, jakie zawiera w sobie lucerna, może być naprawdę długa. Na wstępie warto wymienić witaminy B, C, D, E i K, a także minerały potas, żelazo, wapń, magnez czy krzem. Na szczególną uwagę zasługuje żelazo, ponieważ lucerna zawiera je w najłatwiej przyswajalnej formie. Do listy dodać możemy również fluor poprawiający kondycję zębów i dziąseł oraz chlorofil działający detoksykacyjnie na nasz organizm. Zawartość węglanu magnezu sprawia, że lucernę często stosuje się w leczeniu wrzodów trawiennych.

Kiedy stosować lucernę?

Lucernę można z powodzeniem traktować jak naturalną multiwitaminę. Sprawdzi się w zaburzeniach układu pokarmowego różnego typu od wzdęć po brak apetytu. Stanowi także skuteczny środek przeciwgrzybiczy i wspomaga rozwój przyjaznych bakterii jelitowych. Ma działanie moczopędne, przez co pomaga leczyć takie dolegliwości jak ostre i przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego i prostaty. Dobrze znany jest dobroczynny wpływ lucerny na układ krążenia. Prowadzi do obniżenia poziomu cholesterolu i pobudza regresję miażdżycy.

Lucerna siewna zasługuje na miano kompleksowego środka leczniczego. Pomaga zwalczyć wiele przypadłości i schorzeń, a nade wszystko jest produktem w pełni naturalnym.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym najlepszesuplementy.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *