Uroda

Olej z nasion truskawki — naturalny kosmetyk, który działa cuda!

• Zakładki: 67


Naturalne kosmetyki ostatnimi czasy cieszą się bardzo dużą popularnością i sięga po nie coraz więcej kobiet, ale także mężczyzn. Niektóre z nich nie są mniej znane, jednak mimo to tak samo zasługują na uwagę ze względu na swoje cenne właściwości. Jednym z takich produktów jest olej z nasion truskawki. Kiedy warto go stosować?

Właściwości i zastosowanie oleju z nasion truskawki

Naturalny olej z nasion truskawki ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i dodatek do wielu produktów do pielęgnacji. Jedną z jego zalet jest szybki czas wchłaniania się, co na pewno ucieszy osoby stroniące od tłustych i ciężkich olejów. Poza tym nie zapycha porów i nie pozostawia tłustego filmu na skórze.

Kiedy powinniśmy włączyć do naszej pielęgnacji olej z truskawki? Sprawdzi się on między innymi w walce z trądzikiem. Wszystko to za sprawą działania antybakteryjnego oraz normalizującego wydzielanie sebum. Olejek ten jest cennym źródłem antyoksydantów działających przeciwzmarszczkowo. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu nawilżenia skóry, wpływa na regenerację skóry zniszczonej słońcem, a na dodatek może być stosowany w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Nie wolno też zapomnieć, że kosmetyk ten świetnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji włosów. Jego zastosowanie jest więc wszechstronne, a właściwości zdecydowanie zachęcają do wypróbowania go na własnej skórze i włosach.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Natural Poland.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
181 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *