Zdrowie

W czym pomaga alergolog dla dorosłych?

• Zakładki: 57


Z jakimi problemami osoba dojrzała może się udać do alergologa? Jakie choroby i dolegliwości leczy alergolog dla dorosłych? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź, czy Twoje objawy kwalifikują się do umówienia wizyty u tego specjalisty!

Czym zajmuje się alergolog dla dorosłych?

Jak podpowiada nazwa specjalizacji, alergolog to lekarz zajmujący się leczeniem alergii. Ale nie tylko! Do alergologa należy się udać także w celu rozpoznania i leczenia chorób wywoływanych alergenami, czyli czynnikami powodującymi reakcje uczuleniowe. Alergolog dla dorosłych pomaga np. w astmie, atopowym zapaleniu skóry, alergiach sezonowych, uczuleniach i nietolerancjach pokarmowych. Powinny się do niego udać osoby, którym w dzieciństwie nie zdiagnozowano alergii. Może się bowiem okazać, że choć wcześniej nie były podatne na dany czynnik uczulający, stały się na niego wrażliwe z biegiem lat.

Potrzebny Ci alergolog dla dorosłych? Rybnik to miasto, z którego szybko i łatwo dojedziesz do poradni Allergo-Med w Gliwicach.

Kiedy iść do alergologa dla dorosłych?

Jakie objawy mogą świadczyć o kłopotach zdrowotnych na tle alergicznym? Przede wszystkim różne zmiany skórne powstające bez związku z inną chorobą. Mogą to być opuchlizna, zaczerwienienie, wysypka, plamy, ranki, krosty. Na uczulenie wskazują także utrzymujący się katar, częste kichanie, łzawienie i szczypanie oczu, zapalenie spojówek, drapanie w gardle i kaszel (bez pozostałych objawów przeziębienia czy grypy), nawracające infekcje dróg oddechowych, duszności i trudności z oddychaniem.

Popularnym wskaźnikiem jest uporczywe swędzenie, któremu mogą, lecz nie muszą towarzyszyć zmiany skórne. Osobną grupę objawów stanowią te związane z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, na które wskazują zaparcia, biegunki, wzdęcia, zgaga, ból brzucha.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Allergo-med.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
255 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *