Sport

Jak utrzymać ciało w dobrej kondycji bez chodzenia na siłownię?

• Zakładki: 442


Wiele osób chciałoby poprawić swoją sprawność fizyczną i kondycję, jednakże bez konieczności chodzenia na siłownię. Jakie zatem podjąć aktywności, które poprawią stan naszego zdrowia?

Spacer

Jest to jedna z tych aktywności, którą powinno się wykonywać każdego dnia. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien robić codziennie co najmniej 10 tys. kroków. Regularny spacer na świeżym powietrzy dostarczy naszemu organizmowi dużą ilość trenu, a także pozytywnie wpłynie na naszą kondycję fizyczną.

Taniec

Aktywność taneczna, poza tym, że bardzo dobrze wpływa na naszą kondycję, dostarcza naszemu mózgowi endorfin, czyli naturalnych hormonów, które wywołują dobre samopoczucie, wprawiają w dobry nastrój oraz dają zadowolenie z siebie.

Joga

W ostatnich latach stała się bardzo popularną aktywnością na całym świecie, dzięki temu, że wprawia nasze ciało w stan relaksu, zmniejsza poziom stresu oraz dodaje energii. Ponadto, zwiększa ona elastyczność mięśni, co przekłada się na lepszą kontrolę poziomu cukru we krwi.

Pływanie

Regularne uczęszczanie na pływalnie wzmacnia nasze mięśnie, ogólną wytrzymałość oraz elastyczność pleców. Jest to bardzo dobry sposób na spalenie kalorii i kształtowanie sylwetki.

Jazda na rowerze

To aktywność, która bardzo pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowo. Przekłada się to na obniżenie ciśnienia krwi oraz zwiększenia ogólnej sprawności i wytrzymałości organizmu. Dodatkowym atutem jazdy na rowerze jest możliwość szybkiego przemieszczania się i podziwiania widoków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
705 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *