Zdrowie

W czym może pomóc psycholog?

• Zakładki: 44


Wiele ludzi ma obawy przed spotkaniem z psychologiem. Obawy te są głównie spowodowane brakiem pewności, czy pomoc psychologiczna będzie skuteczna. Nie do końca wiemy, czego powinniśmy się spodziewać i jak reagować. Na czym tak dokładnie polega pomoc psychologa?

Kiedy chodzimy do psychologa?

Powodów, dla których decydujemy się na wizytę u psychologa, jest wiele. Mogą to być problemy rodzinne, poczucie osamotnienia, niskie poczucie własnej wartości i inne trudności negatywnie wpływające na nasze codzienne funkcjonowanie. Psycholog jest więc kimś, z kim możemy swobodnie porozmawiać o tym, co nas trapi. To właśnie rozmowa i analiza pozwala psychologowi dotrzeć do źródła problemu, z którym my się mierzymy. Co ważne, relacja terapeutyczna jest zbudowana na zasadzie poufności oraz bezpieczeństwa. To często jedyna droga do uzyskania kompleksowej pomocy.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z profesjonalnej pomocy, sprawdź ofertę: psycholog, Łódź ul. Piotrkowska 125.

Jak wygląda pomoc psychologa?

Jednym z ważniejszych zadań stojących przed psychologiem jest pomoc w lepszym zrozumieniu siebie. Jak możemy się domyślić, im więcej tematów zostanie poruszonych podczas rozmowy, tym wiedza pacjenta jest pełniejsza. Niekiedy zdarza się tak, że podczas sesji na światło dzienne wychodzą zapomniane lub wyparte przez nas informacje. Skuteczny psycholog korzysta z konkretnych narzędzi, które dobiera w zależności od sytuacji, w jakiej znajduje się pacjent. Dzięki profesjonalnemu podejściu i braku zaangażowania emocjonalnego psycholog jest w stanie bardziej obiektywnie patrzeć na zgłaszane przez nas problemy.

Artykuł powstał przy współpracy z Poradnią Rodzinną Salomon.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
165 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *