Psychologia

Psycholog Łódź – czego się spodziewać po pierwszej wizycie? Zapytaliśmy o to specjalistów z Poradni Salomon

• Zakładki: 32


Pierwsza wizyta u psychologa może być nieco onieśmielająca. Sam na sam z obcą osobą, przed którą trzeba się otworzyć. To normalne, że czujesz się lekko zdenerwowany. Na pewno zastanawiasz się, jakie padną pytania i jak zareaguje psycholog na to, co usłyszy. Możliwe, że twoje obawy przed wizytą wynikają z tego, że nie zdajesz sobie sprawy, że najtrudniejszy etap masz już za sobą. Było nim podjęcie decyzji o zgłoszeniu się do specjalisty, moment, w którym wpisałeś w wyszukiwarkę „psycholog Łódź”. 

Psycholog Łódź – o co może zapytać specjalista?

Podczas pierwszej sesji psycholog będzie chciał dowiedzieć się czegoś o tobie, zebrać najważniejsze informacje, które będą potrzebne do zdiagnozowania problemów i zaplanowania procesu pomagania. Możesz zacząć opowiadać samodzielnie lub poczekać na pytania pomocnicze typu: z czym się obecnie zmagasz, jak długo się tak czujesz? Psycholog będzie starał się zbudować obraz tego, jak doszedłeś do miejsca, w którym obecnie się znajdujesz i czego oczekujesz od terapii.  W ten sposób będzie mógł dopasować metodę terapeutyczną do problemu, z którym przyszedłeś do poradni.  Musisz mieć świadomość tego, że terapia to przestrzeń, w której możesz czuć się całkowicie bezpiecznie.  Miejsce, w którym bez skrępowania możesz mówić o sprawach – myślach i odczuciach – z którymi ciężko się było podzielić nawet z najbliższymi osobami. Psycholog z miejscowości Łódź to twój najwierniejszy słuchacz. 

Czy musisz powiedzieć psychologowi o wszystkim?

Psycholog na pewno będzie zadawać pytania, by zorientować się, co stanowi najważniejszy problem. Nie będzie jednak starać się wywierać na tobie presji podzielenia się informacjami, o których mówienie na tym etapie sprawia ci trudność. Nie będzie również oczekiwać, że od razu podzielisz się całą historią swojego życia. Najważniejsze, abyś czuł się komfortowo i bezpiecznie. Masz prawo do nieudzielenia odpowiedzi na zadanie przez psychologa pytanie. Może to jednak wydłużyć proces terapeutyczny.  Pamiętaj, że psycholog z miejscowości Łódź, któremu zdecydowałeś się powierzyć swoją kondycję psychiczną, jest zobowiązany do zachowania tajemnicy lekarskiej. Nie będzie krytykował, wyśmiewał czy też weryfikował podanych przez ciebie informacji. Będzie wiedzieć o tobie tylko tyle, ile zechcesz mu powiedzieć. 

Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, sprawdź ofertę: psycholog, Łódź, ul. Piotrkowska 125.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *